Jadual Cuti Kelepasan Am 2015 di Malaysia



Rancang awal percutian anda tahun hadapan. Bagi anak-anak yang sudah bersekolah pastinya ibubapa ingin mengetahui Jadual Cuti Sekolah 2015.



Public National Holidays and State Holidays
DateHolidayApplicable to
1 Jan (Thu)New YearAll except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
3 Jan (Sat)Prophet Muhammad's Birthday
(Maulidur Rasul)
National
14 Jan (Wed)Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan's Birthday
Negeri Sembilan only
TBC (Sun)Sultan of Kedah's BirthdayKedah only
TBC (Jan/Feb)ThaipusamKuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
1 Feb (Sun)Federal Territory DayFederal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
19 Feb (Thu)Chinese New YearNational
20 Feb (Fri)Chinese New Year (2nd Day)National
4 Mar (Wed)Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
3 Apr (Fri)Good FridaySabah & Sarawak only
15 Apr (Wed)Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
19 Apr (Sun)Sultan of Perak's BirthdayPerak only
26 Apr (Sun)Sultan of Terengganu's BirthdayTerengganu only
1 May (Fri)Labour DayNational
7 May (Thu)Hari Hol PahangPahang only
17 May (Sun)Raja Perlis' BirthdayPerlis only
TBCIsrak & MikrajKedah, Negeri Sembilan & Perlis only
30 May (Sat)Harvest FestivalSabah & Labuan only
31 May (Sun)Harvest FestivalSabah & Labuan only
1 Jun (Mon)Vesak DayNational
1 Jun (Mon)Hari GawaiSarawak only
2 Jun (Tue)Hari GawaiSarawak only
6 Jun (Sat)Agong's BirthdayNational
18 Jun (Thu)Awal Ramadan *Johor, Kedah & Malacca only
7 Jul (Tue)Georgetown World Heritage City DayPenang only
11 Jul (Sat)Penang Governor's BirthdayPenang only
TBCNuzul Al-QuranKelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor ,Terengganu and Federal Territories (Kuala Lumpur, Putrajaya and Labuan) only
17 Jul (Fri)Hari Raya Puasa *National
18 Jul (Sat)Hari Raya Puasa *National
31 Aug (Fri)National DayNational
12 Sep (Sat)Sarawak Governor's BirthdaySarawak only
16 Sep (Wed)Malaysia DayNational
23 Sep (Wed)Hari Raya Haji *National
24 Sep (Thu)Hari Raya Haji (2nd Day) *Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
3 Oct (Sat)Sabah Governor's BirthdaySabah only
TBCMalacca Governor's BirthdayMalacca only
14 Oct (Wed)Awal Muharram (Maal Hijrah)National
24 Oct (Sat)Sultan of Pahang's BirthdayPahang only
11 Nov (Wed)DeepavaliNational except Sarawak & Labuan
11 Nov (Wed)Sultan of Kelantan's BirthdayKelantan only
12 Nov (Thu)Sultan of Kelantan's BirthdayKelantan only
22 Nov (Sun)Sultan of Johor's BirthdayJohor only
TBCHari Hol Almarhum Sultan JohorJohor only
11 Dec (Fri)Sultan of Selangor's BirthdaySelangor only
25 Dec (Fri)ChristmasNational
* Subject to change, TBC - To be confirmed
January
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
February
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
March
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
April
SMTWTFS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
May
SMTWTFS
3112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
June
SMTWTFS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
July
SMTWTFS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
August
SMTWTFS
30311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
September
SMTWTFS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
October
SMTWTFS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
November
SMTWTFS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
December
SMTWTFS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Legend:
  Malaysia National Holiday
  State Holiday
  Malaysia & Singapore School Holiday
  Malaysia School Holiday Only
  Singapore School Holiday Only
* Subject to change

Sumber : onestopmalaysia



Pengedar Shaklee Melaka

Fazliana Jamil
SMS/Whatsapp 019-3311968






Post a comment Blogger Disqus

 
Top